Garanti Ve İade Koşulları

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI

 

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. 
Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz.

Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


Teslim Alma Şekli

 

baski.ozturkticaret.com.tr sitesinden yapılan tüm alışverişlerde, aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün yer aldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması 
ve eksik olan ürünler için tutanak tutturulması gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

 

İade Süresi

 

Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan,

satın aldığınız tarihten itibaren yedi ( 14 ) gün içinde teslim aldığınız şekliyle ürünü, ürün faturasını ve iade sebebini içeren bir dilekçe ile iade edebilirsiniz.

 

İade Şartları

 

İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz.

Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.

Ürünün faturası, iade formu, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

Ancak baski.ozturkticaret.com.tr 'nin bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir.

Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.

İade etmek istediğiniz ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve faturanız ile gönderiniz.

* İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir.

Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği

andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez. ozturkticaret.com.tr 'ye gelen ürünlerin iade şartlarına

uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. 
İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde,

havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için,

üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 14 gün içerisinde ozturkticaret.com.tr 'nin çalıştığı

Anlaşmalı kargo şirketi tarafından elimize geçtiği taktirde kargo ücreti baski.ozturkticaret.com.tr tarafından karşılanacaktır. 
Aksi taktirde kargo ücreti müşterimize aittir.

 

İade Süreci

 

Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi iletişim alanındaki iletişim formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. 
Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğiniz belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz.

Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir.

Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Kargo alıcı ödemeli olarak verilen siparişlerde ürünlerin iade edilmesi halinde sadece ürün bedelleri iade edilmektedir

İade Alınmayacak Ürünler

 

Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ürünlerinin ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
ekran filtreleri, yansıma önleyiciler, etiketleme makineleri, (Kontrol sonrası tekrar satılabilecek durumda ürünler iade alınacaktır)
Tekrar satılmayacak durumda olan her türlü diğer malzeme. Kişiye özel sipariş ile basılan ürünler iadesi alınmayacaktır
Kişiye özel olarak verilen siparişlerde iade işlemi yapılmamaktadır

 

Ürün Arızalarında

 

ozturkticaret.com.tr de satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır.

Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz.

Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

baski.ozturkticaret.com.tr 'ye gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.